کمک به خیریه یلدا

کمک به خیریه در شب یلدا
طولانی ترین شب سال در راه است، شبی که دورهمی هایش، حافظ خوانی، هندوانه و انارش زبانزد همگان می‌باشد. گر چه شب های یلدا لحظات خاطره انگیز، شاد، همنشینی و گفت و شنودهای صمیمانه را رقم می زند، اما با توجه به شرایط اقتصادی جامعه خانواده هایی وجود دارند که نمی‌توانند مایحتاج این شب را تهیه نمایند و کمک به خیریه یلدا برای همین کار راه اندازی شده است.
فرهنگ ایرانی همیشه و در همه حال به دستگیری از نیارمندان زبان زد بوده و هر یک از ما عضوی از این جامعه هستیم  که می‌توانیم با حرکتی هرچند کوچک و ناچیز برای دستگیری از نیازمندان در این شب به یاد ماندنی دلی را بدست آوریم و در راستای ترویج و نهادینه کردن مهر و محبت گام برداریم. از این رو شما خیرین گرامی می‌توانید از طریق شماره حساب درج شده در سایت حیات صالحین مهدیار همانند گذشته دست یاری را به سمت همنوع خود دراز کنید.
شماره تماس موسسه : 02133248896  –  02133485230
شماره کارت موسسه : 2549-9048-6919-6037  و  5773-9048-6919-6037

 شب یلدا  و اهمیت کمک رسانی در این شب
شب یلدا تنها به این معنی نیست که فقط خانواده خود را شاد کنیم بلکه این شب پایان تنهایی‌هاست،  شبی که هیچ‌کس نباید بدون هم‌نشین بماند. ما مردم ایران همه یک خانواده بزرگ می‌باشیم، خانواده‌ای خون‌گرم و هم‌دل که در همه حال و در سختی‌ها کنار هم بوده‌ایم و همیشه با شادی یکدیگر خوشحال شدیم. باور کنید بسیار دلپذیر است، روشن کردن چشمان بی نور افرادی که پشتوانه زندگیشان را از دست داده اند و منتظر دستی با محبت هستند که لحظه ای بر سرشان کشیده شود. ما در خیریه حیات صالحین مهدیار با جمع آوری کمک به خیریه یلدا، آن‌ها در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.
کمک به خیریه یلدا برای کودکان بی سرپرست
کودکان شاید سرپرست خود را از دست داده باشند اما هنوز کودک اند و نباید در زیر فشار فقر و سختی‌های زندگی بزرگ شوند. دردناک است کودکی با جثه ریز در برف به خانواده‌اش برای تهیه لقمه‌ای نان کمک نماید. این کودکان نیز باید بی‌دغدغه بخندند و بازی کنند و فارغ از سختی‌های زندگی ساده ببینند و به دنیا زیبایی ببخشند، تنها اگر کمی مهربان باشیم، این کودکان نیز می‌توانند بچگی کنند.
کنار هم بودن در طولانی ترین شب سال و مهربانی به همدیگر از ارکان اصلی شب یلدا می‌باشد، اما باید بدانید که در وهله اول کمک به نیازمندان نیازمند شناخت است. در شب یلدا نیازمندان را دریابیم ، نیازمند واقعی بیشتر برای کمک التماس نمی‌کند و برای حفظ آبرو در گوشه‌ای به زندگی خود هرچند سخت ادامه خواهد داد. حتی بعضی خانواده‌های حیات صالحین به طور کاملا گمنام و در مکان‌هایی دور افتاده زندگی می‌کنند که بسیار به کمک نیاز دارند و به همین علت نیز برای یافتن نیازمند واقعی باید آن‌ها را به درستی شناسایی کرد و از راه مناسبی به این کودکان و خانواده‌هایشان کمک نمود تا به عزت نفسشان آسیب وارد نشود و احترامشان به درستی حفظ گردد. فراموش نکنید که این خانواده‌ها هم روزی مانند شما محفلی گرم و کامل داشتند و تنها چیزی که از دست داده‌اند سرپرست و پشتیبانشان است. ولی هنوز هم مثل قبل شایسته احترام‌اند، پس سعی کنید با رفتارتان حتی ذره‌ای این احترام را زیر سوال نبرید.
شب یلدا فرصتی مناسب برای تقسیم مهربانی با کمک به خیریه یلدا
پیامبر خدا: «در بهشت سرایی است که به آن سرای شادی می‌گویند و تنها کسی وارد آن می‌شود که یتیم‌مان را شاد کند.» کودکان یتیمی در کشورمان زندگی می‌کنند که بخاطر نداشتن آسایش اندوهگین اند… برای شاد کردن یتیمان، بلند ترین شب سال (شب یلدا ) بهترین فرصت برای تقسیم مهربانی ها است.
خیرین گرامی می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت درج شده در سایت حیات صالحین واریز کنند تا موسسه خیریه ما با ارائه سبر کمک خیریه به یلدا به کودکان و خانواده‌های تحت پوشش کمک نماید.

اقدامات موسسه حیات صلحین مهدیار  برای کمک به خیریه یلدا
موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار همواره کوشیده تا نیازهای کودکان بی‌سرپرست و نیازمند را تا حد امکان برطرف نماید و شما عزیزان خیر همیشه در این راه ما را همراهی کرده‌اید. این‌بار نیز در یکی از مهم‌ترین جشن‌های باستانیمان می‌کوشیم تا این کودکان را تنها رها نکنیم اما این شب، شب خانواده و شادی جمعی‌ می‌باشد پس ما بیش از پیش به کمک شما خیرین عزیز نیازمندیم. چرا که می‌توانید با اعلام آمادگی جهت گذراندن این شب زیبا با این کودکان و هماهنگی موسسه حیات صالحین شادی بخش جمعشان باشید. با کمک به خیریه یلدا و مهربانی بی دریغتان می توانید لحظات شادی برای این فرشتگان معصوم فراهم کنید.
 فصل سرما و کمک به خیریه یلدا
با شروع فصل سرما و با توجه به اینکه کشور ما منطقه ‌واقع شده در فلات است، در بیشتر نقاط زمستانی بسیار سرد پیش رو داریم. از همین رو طبیعی است که بدون داشتن وسایل گرمایشی و همچنین لباس‌های گرم و زمستانی، سپری کردن این فصل آنچنان ساده نباشد. همچنین کم نیستند خانواده‌های کم بضاعتی که در روستاهای کوهستانی کشور به علت نداشتن وسایل مناسب بعضی از اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند و یا حتی صدمات جبران ناپذیری به سلامتیشان وارد شده. حال فکر کنید کودکان بدون سرپرست و درآمد کافی چگونه باید این فصل را به سلامت سپری نمایند. از این رو ما در حیات مهدیار صالحین با جمع آوری این کمک‌ها سعی در تهیه اقلام مورد نیاز یلدا در این فصل سر را داریم.
شما می‌توانید برای کمک به خیریه یلدا و مهربانی به کودکان بد سرپرست و خانواده‌های آن‌ها، از طریق موسسه حیات صالحین مهدیار اقدام نمایید. ما با معرفی این خانواده‌ها و کودکان بی سرپرست به شما  و رساندن کمک‌های نقدی و غیر نقدی‌تان سعی داریم در این راه خیر شما را یاری نماییم.

کمک به خیریه در یلدا
با توجه به موارد گفته شده در این نوشته هر کمک رسانی ابتدا نیاز به شناختن نیازمندان واقعی دارد که ما در حیات صالحین مهدیار این افراد را با حساسیت بسیار یافته‌ایم تا شما با خیال راحت و اعتماد به اینکه کمک به خیریه یلدا به دست نیازمندان حقیقی می‌رسد، می‌توانید با شماره های ذکر شده در سایت حیات صالحین مهدیار تماس بگیرید.
شماره تماس موسسه : 02133248896  –  02133485230
شماره کارت موسسه : 2549-9048-6919-6037  و  5773-9048-6919-6037
نوشته کمک به خیریه یلدا اولین بار در حیات صالحین. پدیدار شد.