درخواست کمک مالی برای بیمار

درخواست کمک مالی برای بیمار
مقدمه

گاهی اوقات بیمارانی در سراسر کشور و یا در اطراف ما وجود دارند که نیازمند فوری و آنی به درمان بیماری خود هستند. اما شرایطی وجود دارد که نیاز است به آنان کمک شود تا بتوانند تا حدودی از مشکلات خود بکاهند.
قطعا هنگامی که مشاهده می کنیم فردی از هم نوعان مان دچار بیماری شده است از داشتن این بیماری رنج می برد، قلب مان به درد می آید و دوست داریم هر کمکی که از دست مان برمی آید برای این بیماران انجام دهیم.
این کمک هر چند هم کوچک باشد می تواند لبخند را بر لبان بیماران و خانواده‌های آن‌ها نقش ببندد.
درخواست کمک مالی به بیمار
شیوه‌های گوناگونی برای درخواست کمک مالی برای بیمار وجود دارد. نوشتن و یا آماده کردن یک متن ویژه و موثر برای درخواست کمک مالی برای بیمار از مهم ترین و اساسی ترین مراحلی است که باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود.
بهتر است در متنی که برای دعوت از کمک کننده‌ها تهیه و آماده می شود از جملات و کلماتی استفاده شود که خیرین و کمک کننده‌های مالی را تحت تاثیر خود قرار دهد. در همین راستا واجب است که در این امر دقت زیادی به عمل آید.
داشتن شفقت و عاطفه

ما در این مقاله متنی را پیشنهادی جهت درخواست کمک مالی برای بیمار را آماده کرده ایم که به شرح ذیل است:
شفقت و داشتن عاطفه یکی از ویژگی‌های خوب انسان است. عشق ورزیدن به هم نوع با دستان پر مهر و محبت شما، هر چند کوچک و ناچیز باشد؛ در نظر خدای مهربان بزرگ و باارزش است. شخصی است که محتاج یاری شما عزیزان است. دست یاری و کمک به سمت شما دراز شده است، فرد عزیزی با بیماری خود دست و پنجه نرم می کند و از شما درخواست دارد که او را در این امر یاری کنید.
اگر با دستان پر مهرتان گره از کار او باز کنید؛ اطمینان داشته باشید، از جایی که گمان نمی کنید لطف خدا شامل حالتان می شود.
نوشتن نامه جهت درخواست کمک برای بیمار

مسائل و مشکلات زمانی به سراغ ما می آید که زمان مناسبی برای پیشامد این اتفاق‌ها نیست. با این وجود اگر این مشکل پیش بینی نشده یک بیماری سخت و طاقت فرسا باشد می تواند شرایط ویژه‌ای را برای فرد بیمار ایجاد کند.
در این زمان یکی از اقداماتی که می توان برای گرفتن مساعدت از خیرین انجام داد نوشتن نامه جهت کمک مالی برای بیمار است. ما می توانیم این نامه را به بانک ها، داده ها، مدیریت بیمارستان‌ها و فرد خیری که می شناسیم ارسال کنیم. از نکات قابل توجه در این راستا متن نامه است که روند نگاشتن مناسبی باید داشته باشد و در عین حال موثر واقع شود. در ذیل به یک متن پیشنهادی جهت درخواست کمک مالی برای بیمار اشاره می کنیم:
درخواست کمک مالی برای بیمار

با عرض سلام خدمت مدیریت محترم…………… اینجانب از جنابعالی درخواست کمک مالی برای بیماری را دارم که در بیمارستان شما بستری است و توان پرداخت هزینه‌های درمان خود را ندارد. از خداوند می خواهم که هیچ گاه شما و خانواده محترم دچار بیماری نشوید. از آن جایی بیمار مورد نظر با ارائه مدارک مستند خدمت شما، توانایی پرداخت هزینه را ندارد و شخصی هم همراه او نیست که او را در این امر یاری ندهد؛ از جنابعالی درخواست می شود در حد توان خود این بیماری را یاری کنید تا بتوانیم از دردهای او کمی بکاهیم و شاید این کمک مالی از سوی شما بزرگوار زمینه ی تسلی خاطر و بهبود سریع تر فرد مورد بیمار را به همراه داشته باشد.
خداوند ان شاء الله به شما و اطرافیان خیر عنایت فرماید.
خیر محترم جناب آقا/ خانم …….. ضمن عرض سلام و آرزوی سلامتی و طول عمر خدمت جنابعالی از شما به واسطه ی قلب مهربان و دستان پر مهرتان درخواست کمک برای بیماری را داریم که سخت این روزها به یاری سبزتان برای بهبود خود نیازمند است. از شما خیر محترم خواستاریم تا در صورت امکان ما را از کمک خود محروم نکنید.
درخواست کمک از خیرین خارج از کشور برای بیماران

در صورت وجود مشکل مالی برای فردی که بیماری است. اگر از داخل کشور نتوانست کمکی را دریافت کند، می تواند از خارج از کشور درخواست و در صورت تایید این کمک را دریافت نماید.
نشستی علمی جهت این امر با حضور متخصصان و اساتید دانشگاه برگزار گردیده است و متن نامه‌ای نیز برای این کار در نظر گرفته شده است. بانک ملی آمادگی خود را جهت دریافت این کمک‌های مالی برای بیماران اعلام کرده است و خیرین در خارج از کشور می توانند کمک‌های خود را به این بانک ارائه دهند.
همچنین در راستای کمک به بیماران سایتی مشخص شده است که افراد می توانند کمک‌های خود را پس از انتخاب افراد نیازمند در این سایت تحویل دهند.
سخن پایانی

در این نوشتار سعی براین داشتیم تا راه هایی را جهت درخواست از موسسات و مراکز درمانی برای کمک مالی به بیماران ارائه دهیم. بیماران در صورتی که راهی برای تامین هزینه‌های خود نداشته باشند می توانند از راه نامه اقدام به دریافت کمک و حل مشکل خود از خیرین داشته باشند. همان طور که اشاره شد برای نوشتن یک نامه ی تاثیر گذار ما نیاز به دقت و گفتن تمام حقایق زندگی و مشکلات خود را داریم تا ضرورت در خواستی که از دیگران داریم.
به طور کامل مشخص و واضح باشد. برای درخواست کمک مالی برای بیمار موسسات خیریه ، سایت ها، حساب‌های بانکی خاص و فراوانی مشخص شده است که یک بیمار با توجه به شرایط خود و در دسترس بودن از یکی از این روش‌ها جهت دریافت کمک مالی در صورت نیاز اقدام کند.
سپاه یکی از این مکان هایی است که جهت درخواست کمک مالی می توان به آن مراجعه کنیم. بیماران سرطانی یکی از بیمارانی هستند با توجه به سختی بیماری خود نیاز به توجه خاص و ویژه برای دریافت کمک‌های مالی را دارند تا بتوانند مراحل درمان را تا حدودی پیش برده و روند پیشرفت این بیماری در بدن را کاهش دهند.
نوشته درخواست کمک مالی برای بیمار اولین بار در حیات صالحین. پدیدار شد.